Female 200m Breaststroke (Timed Finals)

09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Iona GOURLAY9Biggleswade 4:18.31 167 59.452:06.203:13.73
2.Alexia NABARRO9Biggleswade 4:18.96 166 58.972:08.833:16.50
3.Emily DRAWBRIDGE9Dunstable 4:21.19 160 58.492:06.203:15.83
4.Chantal SMITH9Dunstable 4:22.61 156 57.602:06.813:18.89
5.Lauren ALDERSON9Houghton Reg 4:27.31 144 1:01.202:09.863:19.73
6.Martina SKALECKI9Lewsey Centr 4:32.97 131 59.612:09.153:22.10
 Gemma TROTT9Flitwick DQSL- 
 Lauren GRICE9Leighton Buz DQSL- 
 Katie SHOOBERT9Biggleswade DQSL-4L 

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Eleanor WASE10Biggleswade 3:27.61 390 46.341:39.702:33.76
2.Anna HENDERSON10Linslade 3:29.24 379 47.681:42.862:37.17
3.Finnley WHITBREAD10Linslade 3:39.32 320 49.611:46.122:44.77
4.Kiera McNALLY10Dunstable 3:42.10 306 51.191:48.692:46.74
5.Hannah KELLY10Houghton Reg 3:44.04 296 51.811:49.742:47.07
6.Emma JESSON10Luton 4:01.88 221 55.891:59.193:05.96

11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Jessica JACKSON11Biggleswade 3:11.90 495 42.681:32.752:21.78
2.Emily BRADBURY11Biggleswade 3:19.28 437 46.681:38.582:29.22
3.Beth CURRANT11Luton 3:26.82 387 50.061:43.282:36.61
4.Sofia AVOLA11Leighton Buz 3:34.37 341 50.561:46.622:43.23
5.Emily ASHWIN11Biggleswade 3:38.55 318 51.351:48.282:45.11
6.Megan UNDERWOOD11Flitwick 3:39.26 315 51.051:47.522:44.37
7.Sophie BRADLEY11Biggleswade 3:40.42 309 50.901:46.932:44.84
8.Rachel MILLER11Luton 3:44.08 290 49.071:46.152:45.33
9.Charlotte KELLY11Houghton Reg 3:49.78 264 51.411:49.052:49.89

12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Emily McCONNELL12Biggleswade 2:52.75 668 39.711:22.492:08.81
2.Hayley ALCOCK12Modernians 3:03.11 563 42.081:29.242:17.48
3.Isabelle MARTIN12Flitwick 3:07.65 522 43.271:30.782:20.42
4.Victoria ABBOTT12Flitwick 3:18.21 438 45.471:36.872:28.94
5.Megan SAVAGE12Leighton Buz 3:19.45 429 44.251:35.242:31.66
6.Brogan LEE12Luton 3:21.89 413 44.631:34.702:28.76
 Sammy HUMPHREY12Leighton Buz DQT-3L 

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Amber SWALES13Biggleswade 2:57.13 596 42.051:26.842:11.73
2.Fionnuala MAHER13Modernians 3:00.65 563 42.891:29.102:16.34
3.Nicola JESSON13Luton 3:03.24 539 42.581:29.802:17.98
4.Charlotte CATTERALL13Biggleswade 3:15.67 438 42.901:32.902:23.74

14/15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Hannah PARR14Luton 2:50.62 598* 40.141:23.582:07.43
2.Charlotte OVENDEN14Modernians 2:50.92 595* 39.191:22.092:06.37
3.Katie TAVENER15Biggleswade 2:56.13 546* 40.801:25.612:11.51
4.Laura SMITH14Luton 2:58.76 523* 39.791:23.122:11.70
5.Helen DAVEY14Biggleswade 3:01.00 504* 40.501:27.852:14.64
6.Emma IRVINE14Leighton Buz 3:06.43 461* 41.681:28.632:16.78

16/17 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Harriet LEE17Biggleswade 2:50.83 596* 39.011:22.392:07.02
2.Zoe SMITH17Luton 2:55.87 548* 41.321:24.752:11.35
3.Louise SIMMONS16Flitwick 3:01.91 496* 42.341:29.072:15.32
4.Katherine MARRIOTT16Linslade 3:03.05 487* 41.131:27.342:15.72