Male 200m Breaststroke (Timed Finals)

09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Joseph MURRAY9Luton 3:46.61 186 51.071:50.452:50.65
2.Oliver WINDER9Flitwick 3:57.87 151 52.241:55.662:59.87
3.Tim MARTIN9Flitwick 4:14.26 111 58.682:04.623:14.13
4.Jack WEARS9Leighton Buz 4:15.36 110 1:00.932:07.253:14.37
5.Ben HORSFORD9Biggleswade 4:22.26 97 1:00.732:07.993:16.52

10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Stephen THOM10Biggleswade 3:23.02 309 47.391:40.512:32.91
2.George CATTERALL10Biggleswade 3:38.38 232 48.991:48.372:45.26
3.Stanley WILLIS10Flitwick 3:51.14 184 54.471:54.222:53.62
4.Connor NEWTON10Houghton Reg 3:51.55 183 51.971:53.982:54.93
5.Nicholas BROWN10Linslade 3:52.26 180 51.801:52.942:54.02
6.Jamie WRIGHT10Luton 4:00.49 154 56.801:58.683:00.21
7.Jake ROBERTS10Flitwick 4:03.34 147 55.562:00.563:04.25
 Oliver MURTAGH10Leighton Buz DQSA-6L 
 Billy WOOLHEAD10Linslade DQST-1L 
 George RODGER10Luton DQT-4L 

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Nicholas STALLEY11Modernians 3:18.78 321 47.621:39.862:31.86
2.Benjamin HORNER11Biggleswade 3:30.01 261 48.581:42.312:37.10
3.Huw JONES11Biggleswade 3:30.30 260 48.621:42.182:38.10
4.Ethan DRAWBRIDGE11Dunstable 3:35.52 236 47.201:43.292:40.25
5.Joel MORRIS11Leighton Buz 3:37.78 226 52.391:50.682:47.19
6.Lewis HAWKES11Flitwick 3:38.46 224 51.271:47.742:44.23
7.Ryan COMPTON11Luton 3:39.52 220 51.211:49.072:46.49
8.Harry WEARS11Leighton Buz 3:39.83 219 49.161:46.102:44.86
9.John SHAW11Leighton Buz 3:42.84 206 49.871:48.842:47.02
10.Ben TROTT11Flitwick 3:47.92 188 51.311:52.772:52.77

12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Brandon NABARRO12Biggleswade 3:11.40 366 45.091:34.282:23.50
2.Jack CATTERALL12Biggleswade 3:13.61 351 44.781:34.382:25.03
3.James WINDER12Flitwick 3:23.09 295 47.251:39.622:31.87
4.Alex MASON12Luton 3:24.40 288 47.731:39.522:33.47
5.Christopher MURPHY12Flitwick 3:24.96 285 48.031:40.422:33.95
6.Hayden DAVIES12Flitwick 3:26.35 278 47.631:40.952:34.49
7.Matthew COONEY12Houghton Reg 3:41.55 210 52.041:48.752:45.72
 Stephen MOFFAT12Linslade DNC 
 Tom HENDERSON12Linslade DQSA-2L 

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Caleb HUGHES13Biggleswade 2:38.43 634 37.481:18.111:58.92
2.William HAWKES13Flitwick 2:49.05 522 39.821:22.452:06.51
3.Tom LAMBERT13Luton 2:55.69 462 39.591:24.032:09.74
4.Colin WEIGHELL13Flitwick 2:59.66 429 41.251:27.882:14.43
5.Jay WILSON13Dunstable 3:02.34 408 40.811:27.622:15.41
6.David ALLEN13Flitwick 3:06.61 378 41.611:29.382:18.68
7.Joshua BATSON13Luton 3:27.17 258 46.031:40.162:34.70
 Sam COLE13Dunstable DQSL-7L 

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Tom WINDER14Flitwick 2:44.84 540 38.461:20.142:02.72
2.Jack LEE14Luton 2:49.12 500 36.481:19.632:04.96
3.Jack McGARRY14Leighton Buz 2:50.73 485 39.191:23.372:08.21
 Jack DOYLE14Biggleswade DQT-4L 

Disqualification Codes

15/16 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Lawrence PALMER16Luton 2:32.59 603* 34.961:14.231:54.57
2.Simon WEIGHELL15Flitwick 2:41.97 507* 38.201:19.832:00.66
3.Matthew DENT16Linslade 2:51.90 422* 39.231:23.602:09.99
4.Tom KELLY15Biggleswade 2:53.21 412* 38.321:23.082:08.36
5.Christian STOKES16Biggleswade 2:54.50 403* 40.211:23.872:09.58
6.Carl HALFORD16Flitwick 2:54.77 401* 41.151:24.962:11.05
7.Stephen HORNER15Biggleswade 3:02.42 348* 41.081:27.302:15.17
 Alasdair KERR15Biggleswade DNF 
 Aydin BERKI15Biggleswade DQT-4L 

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.Myles GIBSON18Biggleswade 2:45.58 475* 36.721:19.062:02.74
2.Robert BALDRANCE17Biggleswade 2:47.15 461* 37.161:19.582:03.99

19 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 50100150
1.David DOWSETT23Biggleswade 2:33.74 590* 34.301:12.911:52.67
2.Paul TITLEY19Biggleswade 2:41.07 516* 34.501:14.331:58.01