Male 14 & Under 100m IM (Timed Finals)

09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 
1.Joseph MURRAY9Luton 1:32.94 198 
2.Oliver WINDER9Flitwick 1:41.25 137 
3.Jack WEARS9Leighton Buz 1:47.07 106 
4.Tim MARTIN9Flitwick 1:48.61 99 
5.Benjamin SARSFIELD9Luton 1:53.35 80 
6.Oliver WOOLSEY9Dunstable 1:57.92 66 

10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 
1.George CATTERALL10Biggleswade 1:21.85 345 
2.Stephen THOM10Biggleswade 1:25.82 290 
3.Nathan BENTLEY10Luton 1:28.11 262 
4.Jamie WRIGHT10Luton 1:31.90 221 
5.Nicholas BROWN10Linslade 1:35.65 188 
6.Jake ROBERTS10Flitwick 1:37.94 170 
7.Sam PATERSON10Putteridge 1:42.90 137 
 Nick KENT10Linslade DQSA-1L   
 Stanley WILLIS10Flitwick DQSA-1L   
 Owen DRABWELL10Linslade DQT-1L   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 
1.Oliver MALTBY11Modernians 1:21.07 368 
2.Nicholas STALLEY11Modernians 1:23.37 333 
3.Huw JONES11Biggleswade 1:24.59 316 
4.Lewis HAWKES11Flitwick 1:25.91 297 
5.Ethan DRAWBRIDGE11Dunstable 1:27.09 283 
6.Leone CRICK11Leighton Buz 1:28.38 267 
7.Ryan COMPTON11Luton 1:28.52 264 
8.Joel MORRIS11Leighton Buz 1:29.05 259 
9.Harry WEARS11Leighton Buz 1:30.72 241 
10.Kieran HAGGER11Flitwick 1:33.39 213 
11.John SHAW11Leighton Buz 1:34.86 200 
12.Oliver McCANN11Biggleswade 1:35.69 193 
13.Ben TROTT11Flitwick 1:36.16 189 
14.Daniel LINDSAY11Luton 1:36.27 188 

12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 
1.Brandon NABARRO12Biggleswade 1:15.82 467 
2.Christopher MURPHY12Flitwick 1:16.36 456 
3.Luke MORGAN12Luton 1:21.43 365 
4.Jack CATTERALL12Biggleswade 1:21.76 360 
5.Michael WICKENS12Dunstable 1:22.00 356 
6.Hayden DAVIES12Flitwick 1:24.19 323 
7.Alex MASON12Luton 1:24.22 323 
8.Emil BERKI12Biggleswade 1:24.87 313 
9.George BORTHWICK12Flitwick 1:25.12 309 
10.Kit SPARROWHAWK12Modernians 1:26.34 294 
11.James WINDER12Flitwick 1:26.55 291 
12.Sean HOGAN12Luton 1:27.02 284 
13.Stephen MOFFAT12Linslade 1:27.38 280 
14.Joe McGARRY12Leighton Buz 1:27.59 278 
15.Harry WILLSON12Flitwick 1:30.07 249 
 Tom HENDERSON12Linslade DQSL-1L   

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 
1.Caleb HUGHES13Biggleswade 1:05.11 712 
2.William HAWKES13Flitwick 1:09.37 590 
3.Tom LAMBERT13Luton 1:10.63 558 
4.David ALLEN13Flitwick 1:12.84 507 
5.Jay WILSON13Dunstable 1:13.22 498 
6.Connor DELANEY13Modernians 1:13.53 492 
7.Colin WEIGHELL13Flitwick 1:15.91 443 
8.Sam COLE13Dunstable 1:16.67 428 
9.Alexander NILSEN13Linslade 1:17.76 408 
10.Joshua BATSON13Luton 1:19.56 376 
11.Cameron HOWE13Modernians 1:19.68 375 
12.Ryan DRAWBRIDGE13Dunstable 1:21.38 347 
13.Sean McGEEVER13Flitwick 1:52.69 87 

14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClub Time BAG Pt 
1.Tom WINDER14Flitwick 1:05.94 650 
2.A CHAMBERLAIN-CLARK14Flitwick 1:07.55 605 
3.Jack LEE14Luton 1:07.61 604 
4.Ross MORGAN14Luton 1:09.86 547 
5.Joshua STEEL14Modernians 1:11.67 505 
6.Thomas LANGFORD14Modernians 1:12.05 497 
7.Daniel PEACOCK14Luton 1:12.16 494 
8.Jack McGARRY14Leighton Buz 1:13.20 472 
9.Reece COOK14Houghton Reg 1:17.66 387 
 Jamie DOUGLAS14Modernians DQT-3L   

Disqualification Codes