Female All Ages 200m Breaststroke (Timed Finals)

09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Eleanor WASE9Biggleswade3:48.0529252.291:52.372:51.46
2.Anna HENDERSON9Linslade3:56.5525455.291:56.792:57.33
3.Emma JESSON9Luton4:09.0820656.912:01.003:06.15
4.Finnley WHITBREAD9Linslade4:20.5817059.932:07.293:15.39
Sophie BRADLEY9BiggleswadeDNF

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Jessica CAUGHTRY10Biggleswade3:26.0740748.031:39.492:32.57
2.Jessica TANSELLI10Luton3:30.8237746.911:44.192:37.91
3.Meghan McGEOGHEGAN10Luton3:43.8330552.831:51.432:48.96
4.Charlotte KELLY10Houghton Reg3:48.8728053.011:51.452:51.60
5.Amber STARKEY10Luton3:49.1927953.011:52.772:52.60
6.Clara NEARY10Flitwick3:50.6327353.041:52.602:52.64
7.Megan UNDERWOOD10Flitwick3:51.1927053.141:52.432:52.24
8.Beth CURRANT10Luton3:53.2026156.221:54.862:55.04
9.Erin PLUMMER10Luton3:54.7525555.211:55.932:57.81
10.Rachel MILLER10Luton4:01.0323055.181:56.692:59.53
11.Sofia AVOLA10Leighton Buz4:02.2522554.241:57.373:02.60

11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Emily McCONNELL11Biggleswade2:58.2662840.291:25.062:12.37
2.Isabelle MARTIN11Flitwick3:10.3351543.101:31.142:21.17
3.Brogan LEE11Luton3:25.3940243.131:35.142:31.68
4.Kimberely STOKES11Biggleswade3:28.9538048.881:42.912:36.25
5.Hayley ALCOCK11Modernians3:30.9936749.161:43.762:38.11
6.Megan SAVAGE11Leighton Buz3:34.5834649.351:45.192:40.07
7.Katy CASTERTON11Leighton Buz3:35.0634350.491:45.362:41.50
8.Gemma STARKEY11Luton3:36.2933650.121:46.842:43.65
9.Sammy HUMPHREY11Leighton Buz3:45.7628852.571:51.672:50.76

12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Amber SWALES12Biggleswade3:01.6458442.891:29.542:15.39
2.Helen DAVEY12Biggleswade3:02.1557941.441:28.312:16.21
3.Ashley WAREING12Modernians3:04.8855442.501:29.242:19.36
4.Natasha HIRST12Biggleswade3:08.9251844.291:32.482:21.41
5.Fionnuala MAHER12Modernians3:09.4351441.791:30.632:20.82
6.Nicola JESSON12Luton3:18.4244344.541:35.462:28.52
Brogan McGEOGHEGAN12LutonDQT-3L43.231:31.442:20.51

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Hannah PARR13Luton2:53.4864540.841:24.462:10.19
2.Charlotte OVENDEN13Modernians2:53.7864239.381:22.922:09.23
3.Emma IRVINE13Leighton Buz2:58.9459041.201:26.942:13.44
4.Laura SMITH13Luton3:00.1757942.701:28.122:14.98
5.Brogan PLUMMER13Luton3:06.5152142.191:29.602:19.40
6.Hannah BOSTON13Luton3:10.8448543.701:32.862:22.23
7.Harriet WASE13Biggleswade3:21.2740846.451:38.822:30.02
8.Lucy DENT13Linslade3:23.5639446.491:39.602:33.14

14/15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Charlotte McCONNELL14Biggleswade2:52.23592*39.111:23.152:07.79
2.Carmen MALLET15Biggleswade2:56.72550*39.871:24.722:11.11
3.Louise SIMMONS15Flitwick3:01.71507*42.121:28.822:15.77
4.Emily RIDOUT14Dunstable3:03.66491*40.971:28.762:17.86
5.Yolanda BATSON14Luton3:04.70482*41.761:29.582:16.95
Katherine MARRIOTT15LinsladeDQT-6L42.691:31.202:20.65

Disqualification Codes

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected

16/17 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Hannah RAINE17Biggleswade2:47.42641*39.071:21.942:04.83
2.Harriet LEE16Biggleswade2:50.18612*38.791:21.642:05.67
3.Zoe SMITH16Luton2:52.54589*40.241:24.452:09.31

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected

18 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150
1.Emily AUST18Biggleswade2:58.66533*39.671:24.372:10.89

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected