Boys 10&Over 400m Freestyle (Timed Finals)

10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Ethan FARRELL10Biggleswade5:17.4535535.261:15.111:55.332:35.703:16.623:57.564:37.90
2.Alex BITHREY10Biggleswade5:40.0628037.541:20.842:05.212:49.253:33.394:17.055:00.34
3.Huw JONES10Biggleswade5:46.7426138.341:23.272:09.252:53.083:37.104:21.665:05.67
4.Nicholas STALLEY10Modernians6:07.0121141.061:28.872:17.693:05.633:53.244:39.145:24.83
5.Daniel PEDDER10Biggleswade6:26.0017341.081:30.992:20.903:10.644:00.644:51.495:41.83
6.Ryan COMPTON10Luton6:36.7115444.811:35.552:26.653:17.284:07.774:59.225:49.25
7.Kieran HAGGER10Flitwick6:37.7515340.961:29.162:20.573:13.974:07.194:59.215:51.75
8.Ethan DRAWBRIDGE10Dunstable6:39.1015044.461:35.922:25.683:17.164:08.335:01.045:52.33
9.Benjamin HORNER10Biggleswade6:43.9414346.051:37.242:28.453:21.224:13.175:05.895:56.46
10.John SHAW10Leighton Buz7:02.8911745.091:38.512:32.443:27.184:23.086:14.187:02.89
Oliver McCANN10BiggleswadeDQSL-2L48.481:40.332:36.553:30.674:26.435:23.416:20.11

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Brandon NABARRO11Biggleswade5:13.8736935.581:15.021:56.092:36.553:16.553:56.834:36.94
2.Christopher MURPHY11Flitwick5:27.7531937.101:18.372:00.682:43.453:25.274:06.714:48.53
3.Luke MORGAN11Luton5:40.5027937.981:21.062:05.502:50.153:32.974:15.324:59.66
4.Sean HOGAN11Luton5:43.1527139.451:23.462:07.622:51.713:34.964:17.835:01.30
5.Hayden DAVIES11Flitwick5:43.7427038.471:20.852:04.372:47.653:33.014:17.225:01.95
6.Alex MASON11Luton6:02.0622239.881:24.692:11.242:58.383:45.014:31.615:17.99
7.William RODGER11Luton6:08.0220940.881:26.252:14.853:02.773:51.184:39.925:27.23
8.Samuel PAYNE11Biggleswade6:13.9819639.671:26.842:13.413:01.983:50.394:38.765:27.38
9.Emil BERKI11Biggleswade6:15.4419340.441:27.422:14.103:02.253:50.214:39.085:28.47

12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Caleb HUGHES12Biggleswade4:26.6161730.851:04.731:38.722:12.582:46.373:20.423:54.08
2.Tom LAMBERT12Luton4:58.0944333.521:10.611:48.292:26.323:04.813:43.084:21.58
3.Gavin COURNANE12Luton4:58.4744134.611:12.231:50.212:28.433:07.423:45.264:22.93
4.Kane FARRELL12Biggleswade5:05.1141233.461:10.751:48.742:27.463:07.103:46.924:27.16
5.Connor DELANEY12Modernians5:08.3239734.061:12.141:51.472:32.013:11.353:50.874:31.41
6.Colin WEIGHELL12Flitwick5:11.8138335.821:14.721:54.532:34.013:13.413:53.384:33.24
7.David ALLEN12Flitwick5:14.2337435.411:14.791:55.392:35.683:15.863:56.284:35.69
8.Jordan BATSON12Luton5:35.5829937.541:19.262:02.212:46.013:29.564:12.474:55.59
9.Ryan DRAWBRIDGE12Dunstable5:39.0228837.411:18.992:02.842:47.253:31.584:14.514:58.86
10.Joshua BATSON12Luton5:53.5824739.121:22.952:08.042:54.203:40.124:26.345:12.58

13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Ross MORGAN13Luton4:49.2948632.261:08.311:46.042:23.923:01.463:38.514:15.77
2.Jamie DOUGLAS13Modernians5:00.6143133.631:11.981:51.172:30.173:07.903:46.024:24.57

14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Aydin BERKI14Biggleswade4:20.7465328.861:00.831:33.542:06.772:40.013:13.473:47.39
2.Alex RAINE14Biggleswade4:28.9560030.861:04.951:38.542:12.782:47.433:21.433:55.70
3.Tom KELLY14Biggleswade4:38.4254330.601:04.901:40.032:15.822:51.983:28.204:03.64
4.Daniel RILEY14Luton4:47.6549231.651:07.561:44.712:22.162:59.423:36.094:12.60
5.Joshua HARDY14Leighton Buz4:50.2547932.281:08.891:46.232:23.462:59.793:37.514:15.18
6.Toby WILLSON14Flitwick5:02.2942233.161:10.121:48.362:27.483:06.463:44.764:24.20
7.Sam BRADLEY   S7 14Biggleswade5:26.3332837.541:18.512:00.052:41.523:23.214:04.904:45.98

15/16 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Adam INGLEDEW15Biggleswade4:14.62688*29.481:01.161:34.192:07.322:39.403:11.443:43.31
2.Robert BALDRANCE16Biggleswade4:25.19616*30.181:03.491:37.732:12.812:46.583:20.973:54.65
3.Christian STOKES15Biggleswade4:25.31615*29.491:01.481:34.312:08.312:41.553:16.553:52.11
4.Lawrence PALMER15Luton4:37.99538*31.981:07.051:43.142:18.802:54.283:29.774:05.01
5.Joe GERAERTS15Dunstable4:38.45536*30.811:04.561:39.922:16.242:52.483:29.104:05.00
6.Josh FARRELL15Biggleswade4:40.03527*30.981:05.351:40.222:15.952:52.053:28.074:04.25
7.Philip SMITH15Dunstable4:41.19521*29.991:04.311:40.012:16.702:53.303:30.754:07.12
8.Ian WILLIAMS15Dunstable4:43.62507*32.631:08.001:44.322:20.842:57.863:34.574:11.47
9.Matthew DENT15Linslade4:52.79461*34.021:10.941:48.702:26.273:04.153:41.644:16.60
10.Carl HALFORD15Flitwick4:55.75447*32.151:07.961:44.642:21.582:59.343:37.884:16.76
11.Thomas CHALLEN15Modernians5:04.93405*34.071:12.211:51.082:30.183:08.323:47.574:27.11

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected

17/18 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Christopher FISK18Dunstable4:47.90485*31.551:06.741:43.012:20.012:57.153:35.394:12.50
2.Jamie COOKE17Linslade4:50.64471*31.631:06.311:42.272:19.512:57.663:35.564:13.84

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected