Male 10&Over 400m IM (Timed Finals)

10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Ethan FARRELL10Biggleswade6:02.2941240.301:26.682:11.532:57.923:50.454:43.905:23.30
2.John SHAW10Leighton Buz7:20.8219748.353:35.514:35.495:39.216:32.85

11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Brandon NABARRO11Biggleswade6:23.4030243.221:36.412:23.353:12.794:05.045:00.405:42.30
2.Sean HOGAN11Luton6:37.0026545.061:35.862:24.433:14.304:13.345:11.955:54.28
3.Alex MASON11Luton6:40.8325645.321:40.572:31.483:22.044:18.935:14.565:57.45

12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Caleb HUGHES12Biggleswade4:57.6267033.131:11.851:48.242:25.483:06.553:49.784:24.14
2.Tom LAMBERT12Luton5:42.6843937.681:21.992:04.842:47.143:35.604:26.105:05.70
3.Colin WEIGHELL12Flitwick5:45.9642536.401:21.352:05.962:49.413:38.864:29.635:08.19
4.David ALLEN12Flitwick5:53.9539540.931:30.492:13.262:55.133:46.594:36.765:16.93
5.Gavin COURNANE12Luton6:09.0034243.031:34.462:21.003:07.203:57.874:48.425:29.28

13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Jack McGARRY13Leighton Buz5:54.2838640.521:29.312:15.493:00.983:48.904:38.615:18.24

14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Aydin BERKI14Biggleswade5:06.6758932.781:10.201:48.552:29.563:12.573:57.554:31.82
2.Simon WEIGHELL14Flitwick5:13.3055336.001:17.181:56.582:36.783:20.504:03.014:39.11
3.Daniel RILEY14Luton5:19.5052235.041:15.501:54.642:33.153:20.124:08.184:44.06
4.Toby WILLSON14Flitwick5:28.5048036.161:19.732:02.182:43.953:30.274:17.434:53.32
5.Joshua HARDY14Leighton Buz5:41.3042535.041:16.541:58.922:41.443:32.654:26.185:04.58

15/16 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Christian STOKES15Biggleswade5:01.99583*31.031:08.271:45.792:23.913:06.953:51.624:26.59
2.Lawrence PALMER15Luton5:11.20535*34.011:13.641:55.952:38.003:17.783:59.774:36.21
3.Carl HALFORD15Flitwick5:23.88475*35.231:16.941:57.672:38.353:24.904:11.564:48.16
4.Josh FARRELL15Biggleswade5:27.56459*38.322:05.202:45.273:29.624:14.744:51.37
5.Matthew DENT15Linslade5:28.14456*35.721:16.072:00.522:43.403:29.924:16.324:53.84
6.Philip SMITH15Dunstable5:30.52446*34.981:17.182:00.732:44.753:30.354:17.894:55.28

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected

17/18 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTimeBAG Pt50100150200250300350
1.Paul TITLEY18Biggleswade4:52.52638*30.231:06.061:42.752:19.593:00.563:43.024:17.58
2.Christopher FISK18Dunstable5:26.87462*33.901:12.541:56.612:41.053:26.364:14.104:51.80
3.Jamie COOKE17Linslade5:33.53433*32.411:11.301:52.902:35.233:24.424:15.894:54.36

Swims with * appended are GB points - NOT age corrected